راهنمای کامل ثبت دامنه و راه اندازی سایت با کمترین هزینه

کمک و پشتیبانی برای ثبت دامنه ملی ir. و ایجاد سایت

ارزیابی دامنه - فروش دامنه های برتر با قابلیت برند سازی

نیکجو
دامنه
هاست
سایت

ثبت دامنه ملی ir. - گام اول :

اگر سایت خود را برای مخاطبان ایرانی ایجاد می کنید، پیشنهاد ما ثبت دامنه ملی ir. است. زیرا :

- این پسوند دامنه کاملا در ایران شناخته شده است.
- هزینه ثبت و تمدید آن نسبت به دامنه های بین المللی بسیار کمتر است.
- حقوق مادی و معنوی دامنه ای که ثبت می کنید، از نظر قانونی برای شما است.

ثبت دامنه ملی در 10 گام :

1- به سایت ایرنیک - nic.ir بروید، و بالا سمت چپ صفحه از مشخصه های شناسه، گزینه ساختن شناسه کاربری را کلیک کنید.

2- نوع شناسه خود را انتخاب کنید. اگر شخص حقیقی هستید مجاز به ثبت دامنه هایی با پسوند ir. ، .ایران و id.ir. میباشید. شرکتها، سازمانها و سایر شخصیتهای حقوقی مجاز به ثبت دامنه هایی با سایر پسوندها هستند. دریافت فرم و دریافت شناسه را کلیک کنید. اگر شخص حقیقی هستید کلیک کنید.

3- فرم ایجاد شده را با دقت تکمیل کنید. ایرنیک برای ثبت دامنه از شما تصویر کارت ملی را خواهد خواست. لذا در این فرم اطلاعات حقیقی خودتان را وارد نمایید. پسورد شناسه نیز به ایمیل شما ارسال میشود. پس یک ایمیل فعال که برای خودتان است زا معرفی نمایید. برای رابط های مجاز گزینه " آزاد برای نمایندگان فروش " را انتخاب کنید. اگر امور مالی ثبت دامنه را بوسیطه نمایندگان فروش ایرنیک انجام دهید به مراتب ارزانتر خواهد بود. در پایان بازنگری را کلیک کنید.

4- در صفحه بازنگری و امضاء مشخصاتی که وارد کرده اید و نیز ضوابط و شرایط ساخت شناسه ایرنیک را مشاهده میکنید. اگر مشخصاتتان درست نبود گزینه بازگشت را کلیک کنید. وگرنه گزینه موافقم، دریافت شناسه را انتخاب نمایید.

5- در این مرحله شناسه کاربری شما ایجاد و نمایش داده میشود. گذرواژه (password) و دستورالعمل های تکمیلی به ایمیل شما ارسال شده است. در حفظ شناسه و پسورد خود کوشا باشید.

6- با استفاده از شناسه کاربری یا ایمیل گذرواژه خود وارد حساب کاربریتان شوید. برای این کار در قسمت بالا سمت چپ صفحه از مشخصه های شناسه گزینه ورود را کلیک کنید.

7- در اولین ورود باید رمز جدیدی برای شناسه خود تعیین کنید. برای تغییر رمز پاسخ سوال امنیتی که در هنگام ثبت شناسه وارد کردید، لازم است.

8- از منوی دامنه ها گزینه ثبت دامنه را کلیک کنید. نام دامنه مورد نظر خود را وارد و گزینه بررسی موجود بودن دامنه را کلیک کنید. اگر دامنه آزاد بود، در صفحه جدید مدت ثبت را انتخاب و برای تمام رابط ها گزینه خودم را انتخاب نمایید و بازنگری را کلیک نمایید. در صفحه جدید مشخصات دامنه را بررسی و اقدام به ثبت نمایید. سپس اقدام به پرداخت هزینه ثبت نمایید تا دامنه برای شما رزرو شود. هزینه ثبت یکساله دامنه ir. معادل 16 هزار تومان و هزینه 5 ساله 48 هزار تومان است.

9- هزینه ثبت دامنه بوسیله نمایندگان فروش ایرنیک به مراتب ارزانتر است. میهن نیک یکی از این نمایندگان است. هزینه ثبت یکساله در سایت این نماینده 5.900 تومان و ثبت 5 ساله 15.500 است.

10- اگر برای اولین بار دامنه ثبت میکنید، از طرف ایرنیک ایمیلی دریافت می نمایید. در این ایمیل از شما میخواهد تا تصویر کارت ملی و تعهدنامه ای را از طریق منوی ارسال مدارک ارسال نمایید. پس از تأیید دامنه رزرو شده برای مدت تعیین شده برای شما ثبت میشود.

* تبریک - شما همکنون صاحب یک دامنه هستید. تمدید آن را فراموش نکنید. *

رنو ساندرو استپ وی - ثبت نام
نیکجو سامانه جامع خودرو